Tisková konference k Urology Week 2015

3.9.2015

Tisková konference k tradičnímu Urologickému týdnu proběhla 3. září 2015 za přítomnosti ředitelky Všeobecné fakultní nemocnice Mgr. Dany Juráskové, Ph.D., MBA,

děkana 1.Lékařské fakulty Univerzity Karlovy Prof. MUDr. Aleksi Šeda, DrSc., přednosty Urologické kliniky Prof. MUDr. Tomáše Hanuše, DrSc, primáře Urologické kliniky MUDr. Libora Zámečníka, Ph.D. FEBU, vedoucího lékaře MUDr. Petra Macka, FEBU a zástupců médií.

Hlavní téma na téma tiskové konference bylo: Nové technologie v diagnostice a léčbě urologických onemocnění.

Tradiční Urologický týden prevence pořádaný z Iniciativy Evropské urologické asociace (EAU) si klade za cíl osvětu a podporu prevence závažných urologických onemocnění.

Letos připadl na termín od 14. do 18. září 2105 a věnuje se léčbě a prevenci urologických nádorů, zvláště nádoru prostaty.

„Jsme rádi, že máme nové možnosti léčby včetně nejmodernějších technologií, ale v medicíně je velmi důležitá prevence. Proto se připojujeme k aktivitám Urologického týdne i k celoroční akci Všeobecné fakultní nemocnice Rok prevence. V září budou tyto informace směřovány na urologická onemocnění, a to zejména na nádor prostaty,“ uvedl primář kliniky MUDr. Libor Zámečník, Ph.D.

 

Fotogalerie z tiskové konference zde:

http://www.urologicka-klinika.cz/tiskova-konference-k-urology-week-2015-fotogalerie/