Informační dopis medikům 6. ročníku 1.LF UK

19.3.2020

                                          

                                                Informační dopis medikům 6. ročníku 1.LF UK

                                  - stáže a zkouška z UROLOGIE ve stavu všeobecné karantény

 

 

Vážené kolegyně a kolegové,

z důvodů všeobecné karantény nemůže probíhat výuková stáž klasickým způsobem a jsme nuceni využít distanční způsob výuky.

 

Celá urologie je pokryta aktualizovanými prezentacemi v e-learningu 1. LFUK. K němu máte přístup, pokud jste na výuku oboru přihlášeni.

 

E-learningové prezentace obsahují i praktické kazuistiky.

Současně byly přidány další samostatné praktické kazuistiky z 5 témat (Hematurie, Uroinfekce, Erektilní dysfunkce, Vezikoureterální reflux (sekundární) a Recidivující renální koliky u 5letého chlapce)

 

Na internetových stránkách jsme nově vyvěsili kontrolní otázky k prezentovaným tématům. Otázky jsou zaměřeny na některé důležité aspekty jednotlivých témat, upozorní vás, zda jste text řádně pročetli a zda mu rozumíte.

 

Zápočty budou uděleny v den zkoušky na základě přístupového písemného testu k ústní zkoušce. Kolegové, kteří pracují ve ZZ   jako studenti - dobrovolníci obdrží zápočet po ústním pohovoru v těsné návaznosti před zkouškou. Cílem stáže a studia je, abyste si odnesli do své absolventské pozice základy oboru urologie, který je rozsahem menší než velké obory, ale problematika urologických onemocnění a zejména onkologických urologických onemocnění je mimořádně frekventní a každý z vás jí bude vystaven. Proto je třeba jejímu studiu věnovat patřičnou pozornost a odpovídající znalosti musí být při zkoušce požadovány.

 

Termíny a způsob závěrečné zkoušky zatím není stanoven, budete včas informováni.

 

Vaše případné konkrétní otázky k tématům posílejte na adresu kveta.landovska@lf1.cuni.cz. Otázky pak zodpoví příslušní lektoři.

 

Děkujeme vám za spolupráci.

 

18.3.2020

prof. MUDr. Tomáš Hanuš, DrSc.

přednosta Urologické kliniky 1.LF UK v Praze

 

E-learning:

https://el.lf1.cuni.cz/admin/content/folder/list?filter-rows=100&filter-start=0&sco-id=744722&tab-id=9

 

UROLOGIE – kontrolní otázky po studiu e-learningovému textu: